نکات ضروری در امنیت منزل (2)

نکات ضروری در امنیت منزل (2)

برای مطالعه بخش اول مطلب کلیک کنید

16- هنگام خروج از منزل متوجه اتومبيل هاي متوقف اطراف منزل باشيد و در صورت مشكوك بودن شماره اتومبيل را يادداشت و به كلانتري محل اعلام كنيد.
17-نزد افراد بيگانه از ميزان دارايي و اموال موجود در منزل صحبت نكنيد.
18-اگر در همسايگي شما افراد مظنون، مشكوك و يا معتاد به مواد مخدر سكونت دارند و مشاهده كرديد كه رفت و آمدهاي مشكوك دارند و جابجايي وسايل را در شبها انجام مي دهند فوراً مراتب را به مراكز انتظامي اطلاع دهيد.
19-وانمود كنيد هميشه يك نفر در خانه است (با استفاده از سنسورهاي برقي ارزان قيمت چراغ خانه را در فواصل زماني مناسب خاموش و روشن كنيد همچنين از سنسورهاي هشداردهنده درب و پنجره استفاده كنيد).
20-وجود حصارهاي آهني و سيتم امنيتي در جلوگيري از سرقت منزل بسيار مؤثر است.
21-بوته هاي اطراف درب هاي ورودي خانه را هرس كرده و اجازه ندهيد بيش از حد رشد كنند (بوته¬ها بهترين جا براي مخفي شدن سارقين است).
22-اجازه ندهيد غريبه ها از تنها بودن و نحوه زندگي شما مطلع شوند و در همه موارد بيان كنيد كه فرزندان، اقوام و فاميل و... مرتباً با شما در تماس و رفت و آمد هستند.
23-از قبول كردن و استفاده از مواد غذايي كه توسط افراد ناشناس و مشكوك به درب منزل شما آورده مي شود تحت عناوين نذري و... براي پيشگيري از بيهوشي ودر نتيجه سرقت از منزل شما جداًپرهيز كنيد.

اقدامات بعد از وقوع سرقت از منزل

1-تا حضور مأمورين از جابجايي اشياء و لوازم و يا دست زدن به آنها جداً خودداري كنيد.
2-چنانچه بر اثر سرقت، شيشه در يا پنجره اي شكسته شده باشد از جمع آوري خرده هاي شيشه خودداري كنيد.
3-از دست زدن به آثار باقيمانده از سارق مانند، خون، مو و... خودداري كنيد.
4-از دست زدن به ليوان، كاسه، ميزهاي شيشه اي يا هر ظرفي كه در محل وقوع سرقت وجود داشته خودداري كنيد.
5-از دست زدن و جابجايي اشيای به جا مانده از سارق مانند قيچي، چاقو، كيف، كت، دكمه و...كه ادله ارتكاب جرم مي باشند پرهيز نماييد.
6-بعد از بازديد مأمورين از صحنه سرقت و اثربرداري با بررسي لوازم منزل به طور دقيق مشخص نماييد چه اموالي از منزل شما سرقت شده تا به واحد انتظامي محل در شكواييه تنظيمي اعلام نماييد.
7-لازم است مشخصات دقيق وسائل مسروقه را در شكواييه خود قيد نموده و در مورد لوازمي كه داراي سريال هستند شماره و مارك آنها را بنويسيد در مورد فرش مسروقه منزل هم مي¬توان طرح، نقشه، رنگ، بافت، و در صورت داشتن مشخصه بارز آن را در شكواييه خود قيد نماييد.

لینک های مرتبط:
آشنایی با توصیه‌های پلیس برای پیشگیری از سرقت منزل

امنیت خانه خود را بررسی کنید.


برچسب ها: امنیت منزل، امنیت خانه، سرقت، پیش گیری از سرقت، انواع حفاظ، حفاظ شاخه ای، شاخ گوزنی، حفاظ روی دیوار

facebook googleplus aparat youtube instagram